WhatsApp Sessizliğini Bozdu

Çok uzun yıllardır mobil dünyasına hizmet etmekte olan ve yıllardır en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve konuşma servisi olmayı başaran WhatsApp kısa bir süre önce Windows Phone Store’dan ani bir kararla kaldırıldı. Windows Phone kullanıcılar telefon uygulama mağazasında söz konusu olan WhatsApp uygulamaasını indirmek istediyince “Aradığınız içerik bulunamadı” şeklinde şaşkınlıkla karşıladıkları uyarı yazısı ile karşı karşıya kaldılar. Neyse ki WhatsApp grubundan konuya ilişkin açıklama resmi WhatsApp sitesinden duyuruldu. WhatsApp‘tan yapılan açıklamaya göre uygulamanın Windows Phone Store’dan kaldırılması teknik arızalarla ilişkili olduğu açıklandı. Sorunların çözümü için şu an Microsoft ile çalışmalar sürdürülüyor.Aynı sorunun Android uygulamalarda ve Google Play’de olacağı Android kullanan kullanıcıları korkutuyor. Teknik sorundan söz edilmedi ancak söz konusu olan ufak tekniksel sorun, kısa süre içerisinde dağıtımı başlayacak Windows Phone 8.1 güncellemesiyle ilgili olabileceği savunuluyor.

Windows Phone kullanıcılarını sinirlendirecek bir haberde kısa bir süre daha popüler mesajlaşma uygulamasının kullanılamayacağı oldu. Mevcut uygulamayı kullanan kullanıcılar ise şuan için herhangi bir sorun yaşamayacakları bildirildi.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.