Android Sürümü Nasıl Yükseltilir?

Android Market üzerinden indireceğiniz uygulama ve oyunların çalışabilmesi için işletim sisteminizin sürümünün bu uygulamayı desteklemesi gerekmektedir. Eğer android sürümünüz düşük ise uygulamayı çalıştırmak için sürümü yükseltmeniz gerekir. Sürüm yükseltme işlemi için ise kullandığınız aygıtın firmasını arayıp bilgi almanız gerekmektedir. Ancak sözü edilen uygulama ya da oyunu sürümü yükseltmeden çalıştırma imkânınız da mevcut. Bunun için;

1. İlk olarak android sürümünüzü öğrenmeniz gerekiyor.

2. Daha sonra bu elde ettiğiniz sürümü internette ‘indirilecek oyun adı sürüm no apk’ (örnek; Temple Run 4.1.1 apk) şeklinde aratın ve bilgisayara indirin.

3. Ardından cihazı bilgisayarınıza usb yolu ile bağlayın. İndirdiğiniz oyunu dosyaların içine atın.

4. Cihazın dosyalar yöneticisinden apk dosyalarına tıklayınca google ile yükle seçeneğine tıklayın. Bu şekilde oyun cihazınıza yüklenecektir.

 

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.