Google Giyilebilir Teknoloji Ürünleri İçin Androidi Geliştirecek

Bilindiği gibi Google’ın ilk giyilebilir teknoloji ürünü Google Glass ile birlikte androidin sadece akıllı telefonlarla sınırlı kalmayacağı kamuoyuna adeta ilan edilmişti. SXSW 2014 Konferansı’nda yaptığı açıklamada Google’ın androidden sorumlu yönetici yardımcısı Sundar Pichai çok yakında geliştiriciler için giyilebilir bilgisayar ürünleri SDK’sının da sunulacağı müjdesini verdi.

Android geliştiricilerin giyilebilir teknoloji için gerekli vizyonunu oluşturmak için ise akıllı cihazların oluşturabileceğini belirten Pichai, android geliştiricilerine ve kendine yeni bir sektörün kapılarını açtı. Şu anda android sadece akıllı saat ve fitness ölçüm cihazlarında kullanılsa da gelecekte çok geniş bir sektör olarak karşımıza çıkacağa benziyor. Androidin bu gelişiminde şüphesiz Google’da payını fazlasıyla alacak.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.