Ücretsiz e-ticaret Sistemleri

Gönüllü yazılımcılar tarafından kodlanan ve günün gereklerine göre sürekli yeni uygulamalar eklenen açık kaynak kodlu olan sistemlere ücretsiz e-ticaret sistemleri denilmektedir. Bu sistemlerin birçok avantajı bulunmasının yanında elbette ki dezavantajları da bulunmaktadır. Dil ve tema seçeneğinin çok olması, ücretsiz bir şekilde oluşturulmuş birçok modülünün olması, birçok ödeme ve pazarlama çeşitlerinin olması avantajlarını oluştururken, e-ticaret sistemini kurarken ve yönetirken teknik destek alamayacak olmanız ve başka güvenlik açıklarının olması gibi özellikleri de dezavantajlarını oluşturmaktadır.

Sözü edilen e-ticaret yazılımlarından en çok tercih edilenleri magento ve opencart’tır. Bunlardan opencart açık kodlu php yazılım dilinde yazılmış bir sistemdir. Geliştirilmesi oldukça kolay ve hızlı olan bu sistem tasarımı kolay ve en uygun e-ticaret sistemidir. Diğer yandan Magento, ürün satışı yapmak isteyenler için ideal bir sistem olmakla birlikte, güçlü seo, pazarlama ve katolog yönetimi araçlarına sahiptir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.