Seo Nedir?

Seo İngilizce Search Engin Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Google, Yandex, Bing vs. gibi arama motorlarından arama yapıldığı zaman ilk sıralarda bulunmak için yapılmış olan bir çeşit arama işlemini anlatmaya verilen isimdir.

SEO’nun temel amacı kelimenin açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaçta, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşmaktır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralamasında artışını da beraberinde getirmektedir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.