Google Unutganlığa Neden Oluyor

Bildiğiniz üzere unutkanlığın temel nedenleri; stres, zihinsel yorgunluk, depresyon gibi faktörlerdir. Artık bu maddelerin içine Google’ de eklendi.

Geçtiğimiz günlerde Psikolog Daniel Wegner ve Adrian Ward insanların araştırma yapmak, rapor hazırlamak gibi işlere saatlerce zaman ayırmak yerine Google’den arama yapıldığı dikkatleri çekti. Psikologlar, enerji harcamayan beynin tembelliğe alıştığını bu nedenle de unutma sorunun ortaya çıktığını açıkladı.Hatta bu sorunun zaman ilerledikçe daha fazla olacağının sinyallerini verdiler.

Burada şuna dikkat etmeliyiz ki arama motorlarını kullanmaya azaltıp ödevleri araştırmaları zamanında başlayarak sıkıntı yaşamadan kurtulmak gerekir.

 

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.