Yahoo’nun Servisleri Virüs Kaynıyor

Yahoo’nun faaliyet göstertirği ülkelerindeki servislerinde ve web sitelerinde zararlı bir yazılım tesbit edildi. Bu yazılımın kullanıcılara tehlike saçtığı açıklandı.
31 Aralık 2013 tarihinden itibaren aktif olan bu zararlı yazılım Yahoo’nun pek çok servisine bulaşmıştır. Yahoo’nun reklam servisine sızan bu zararlı yazılım Yahoo’da ekrana gelen tüm reklamlarda yer almaktadır. Kullanıcılar herhangi bir reklama tıkladığında bu zararlı yazılım direkt bilgisayara bulaşıyor.
Java uygulamasındaki bir açığı kullanan bu zararlı yazılım saatte 300 bin kullanıcının bilgisayarına girebildiği tespit edilmiştir. Güvenlik şirketleri kullanıcıların mecbur kalmadığı sürece Java servisini kapatmalarını öneriyor.
Yahoo sorunun üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Zararlı yazılımın bulaştığı servislerini bir bir kapatırken, tehlike halen devam ediyor. Yahoo konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve açıklamada bu sorunu doğruladı. Bu zararın 31 Aralık’tan bu yana faal olduğunu belirtti.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.