Adım Adım E-ticaret

Her geçen gün e-ticaret olanaklarının arttığı dünyamızda, bu pazarlama şekli her ürün ve hizmet için yapılır olmuştur. Bu nedenle de her geçen gün e-ticaret sitelerinin sayısı artmaktadır. Girişimcilerin bu sektöre yönelmesinin nedeni ise oldukça fazla sayıda avantaja sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Yeni site kuracaklara kurulum aşamalarını özetlemek gerekirse bunu beş adımda anlatmak mümkün olmaktadır.

1. adım yeni web sitesinin yaratılması, tasarımının e-ticaret ve seo kurallarına uygun hale getirilmesi ve yazılımının yine amaca uygun bir şekilde ayarlanmasıdır.

2. adım en önemli konulardan biri olan güvenlik sorununun çözülmesi ve bunun için de siteye bir SSL Sertifikasının alınmasıdır.

3. adım ödeme alınabilmesi için bankalara sanal POS başvurusunun yapılması ve sürecin sonunda POS’un sağlanmasıdır.

4. adım temin edilen sanal POS’un e-ticaret sitesine entegre edilmesi ve sonuç olarak ise,

5. adım sitenin istenilen gereksinimleri sağlayıp sağlamadığının test edilmesinden sonra sitenin hizmete açılmasıdır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.