Visual Studio’da CSS Oluşturma

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte site kodlamaları tablolar yerine daha kullanışlı olan Css kodlar ile oluşturulmaya başlamıştır. Css kodların bu denli önemli hale gelmesinin en büyük nedeni ise gün geçtikçe görselliği artan tasarımların html’nin tablolu yapısıyla oluşturulamayacak olmasından kaynaklanmaktadır. Css ile web sayfası oluşturmak için ise aşağıdaki adımları izlemek oldukça yarayışlı olacaktır.

1. İlk olarak Visual Studio 2013 programında File > New > WebSite yolunu izleyerek yeni bir proje oluşturmanız gerekmektedir.

2. Ardından projeyi sağa tıklayarak ‘Add New Item’ dedikten sonra bir StyleSheet belgesi seçip add butonuna basmalısınız.

3. Anlatılan adımlardan sonra boş Css belgemiz artık hazır hale gelmektedir. Son olarak ise, boş css belgesine tasarım ile ilgili css kodu atıldıktan sonra web sayfanız hazır hale gelecektir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.