Css Kod Yazma Düzeni

Bir Css kodu yazılırken mutlaka bir düzen dahilinde bu kodların oluşturulması gerekmektedir. Bu düzenden bahsetmek gerekirse ilk olarak Css doküman indeksini oluşturmanız gerekmektedir. Ardından Css dökümanınıza bilgilerinizden oluşan imzanızı atmalısınız. Diğer yandan seçicilerinizi isimlendirirken bunlara anlamlı isimler vermeniz daha sonrası için işinizi kolaylaştıracaktır. Kodları uzun uzun yazmaktansa Css kısaltmalarını kullanmanız daha fazla işlevsellik sağlayacaktır.

Bazı projelerde Css dökümanınızı bölümlere ayırmanız gerektiğinde bunu anlamlı bölümlere ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca, daha uygun bir kod elde etmek için her satıra bir tanım yöntemi kullanmanızda fayda bulunmaktadır. Css kodu yazarken düzen anlamında dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise kodları yorum satırları kullanarak açıklayıcı hale getirmek, Css özellik tanımlarını sıralamak, çalışma gruplarında ortak standart oluşturmak ve Css editör araçlarından yararlanmak şeklinde sıralanabilmektedir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.