Css Nedir? Ne İşe Yarar?

Css, diğer adıyla Sıralı Stil Şablonları web sitemizin biçimsel özelliklerini düzenleyebilmemizi ve isteğimize göre yönetebilmemizi sağlayan kod sistemidir. Burada bahsedilen biçimsel özelliklere örnek vermek gerekirse, sayfamızdaki görünümün homojen olmasını sağlama, yazı tipi ve boyutu, sayfada bulunan nesnelerin görünümlerinin ayarlanması gibi özelliklerin hepsi css kodları sayesinde yapılabilmektedir. Css kodlarının önemi ise HTML kodları varken siyah beyaz bir televizyondan farksız olan web sayfalarını daha smart bir hale getirerek görünümlerinin güzelleştirilmesini sağlamasından kaynaklanmaktadır.

Css’nin sağladığı kolaylıklar ve bu kod sisteminin esnekliği web sitelerini bugünkü görünümüne ve stiline kavuşturan temel elemanlardır. Örneğin, bir web sayfası farklı renkler ve stiller kullanılarak oluşturulduğunda Css kodları bunları her sayfa için kolayca uygulamaktadır.

 

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.