Css Birimleri

Genelde renk ve mesafeleri ayarlamak için kullanılan Css birimleri dört kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki olan uzunluk birimleri 8 adettir ve bu 8 uzunluktan üçü göreli, beşi ise kesin uzunluklardır. Kesin uzunluk birimleri birşeye göre değişmeyen birimler iken, göreli birimler bilgisayarın çıktı birimlerine göre değişen birimlerdir. Diğer bir Css birimi ise yüzde birimleridir. Bu birimler her daim göreli birimlerdir. Css birimlerinden renk birimleri isim ve RGB olarak kodda yer alabilmektedir. İsim olarak yer almasında kodda renk isminin yer alması, RGB olarak yer almasında ise rengin kodunun Css kod sisteminde yer alması kastedilmektedir.

Css birimlerinden sonuncusu ise URL birimleridir. Bu birimler ise şablonda gerekli URL yönlendirmelerinin yapılabilmesi için gerekli olmaktadır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.