ABD’de E-Ticaret

ABD’de tatil sezonun yaklaşmasıyla beraber tüketicilerin online kanallara olan ilgisi daha çok artmaktadır. Daha önce yapılan araştırmalar da Kara Cuma’daki online satışların bu sene daha da artacağı söyleniyordu.
Ebates.com’un 1000 katılımcıyla yaptığı araştırmaya göre ABD’li tüketicilerin %84’ü mağazaya gitmek yerine online alışveriş yapmayı tercih ediyormuş. Tüketiciler özellikle tatil dönemlerinde yoğun trafiğe girmemek, park yeri bulamadıkları ve kalabalığa maruz kalmamak için online alışverişe yöneldiklerini belirtiyorlar.%60’lık bir kesimin alışveriş merkezlerindeki kalabalıktan kurtulmak için online alışveriş tercih etmesinin yanı sıra %51’lik bir bölüm ise evden dışarıya çıkmak istemedikleri için internetten alışveriş yapmayı seçiyor.Ücretsiz teslimattan dolayı internetten alışverişi tercih edenler %40 seviyelerindedir. Trafiğe girmemek için e-ticarete yönelen % 46’lık kesimin dışında %49’luk bir bölüm ise daha elverişli buldukları için online kanallara yönelmiş bulunmakta.
Kara Cuma’nın hemen ardından gelen Siber Pazartesi de tüketicilerin online alışverişe yönelmelerinde büyük bir etken; çünkü Siber Pazartesi’nde birçok online perakendeci büyük indirimlere giderek, düzenledikleri kampanyalar ile satışlarını arttırmakta…

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.