C# Nedir?

C# (C Sharp) si şarp şeklinde telaffuz edilir. C, C++ ve Java dillerinden türemiştir. C# güçlü, basit, esnek, nesne yönelimli, yazımı ve öğrenilmesi çok kolay bir dildir. Ayrıca C# güvenli ve Microsoft .NET platformu için geliştirilmiş nesne tabanlı bir programlama dilidir.
C# orta düzey bir programa dilidir. C# orta düzey bir programlama dili olduğu için sadece orta düzey program yazılma şartı yoktur. C# ile hem üst düzey hem de alt düzey program yazılabilir. Burada anlatmak istediğim orta sınıf ifadesi dilin gücünü değil makine dili ile günlük konuşma diline olan benzerliğini ifade etmektedir.
C# hem makine diline hem de insan algısına eşit seviyede bir programlama dilidir.  C# dilini öğrenmek diğer programlama dillerini öğrenmeye göre daha kolaydır. C# gerçek anlamda nesne yönelimli bir programlama dilidir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.