JQuery Nedir ?

Jquery bir javascript kütüphanesidir. Daha çok sayfalardaki animasyonlar için Flash alternatifi olarak kullanılan bu teknoloji ile, slaytlarfoto galeriler,tab menüler yapmak oldukça kolaydır.
JQuery ile CSS içiçedir. Bu iki yapı sanki birbirleri için yaratılmış. Öyle ki CSS ile yaptığınız statik siteleri, JQuery ile bir adım daha ileri taşıyarak görsel açıdan zengin, animasyonlu bir site haline getirebilirsiniz.

JQuery artık birçok sitede kullanılmaya başlandı. Hatta sitelerin vazgeçilmezi haline geldi. WordPress buna en basit ve en güzel örnektir. Kullanımı gitgide yaygınlaşan bu teknolojinin bu kadar çok sevilmesinin belki de en büyük sebepleri, hızperformanskullanım kolaylığı ve kodları inanılmaz şekilde kısaltmasıdır. Hatta bu durum JQuery’nin sloganını oluşturmaktadır : Az yaz, fazlasını yap…

 

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.