Samsung’dan Google Glass’a Rakip Ürün

Google GlassSamsung’un tasarımının Google Glass’dan çok daha hafif olacağı belirtilirken, yeni ürünün pil ömrünün de Google’ınkinden daha uzun olacağı iddia edildi.
The Wall Street Journal’ın haberinde Samsung’un piyasaya süreceği gözlüğün kablosuz internet erişimi olan Google Glass’dan farklı olarak sürekli USB kablosu ile bir telefona bağlanmasının gerekeceğini belirtildi.
Samsung tasarımının kendi içinde kulaklık da barındırdığı belirtilirken, bu sayede kullanıcıların her ortamda kulaksız müzik dinleyebileceği açıklandı.

Microsoft’un da oyun konsolları ile birlikte kullanılması için Google Glass benzeri bir “oyun gözlüğü” için patent başvurusunda bulunduğu açıklandı.

Google Glass2

 

 

 

 

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/24998113.asp

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.