E-Ticaret Sitesinde Olması Gerekenler

E-ticaret sitenizi olduğu durumdan daha başarılı bir hale getirmek için sitenizde bazı özelliklerin olması gerekmektedir. Bu özellikler sizi müşteriler tarafından tercih edilmesine yarde-ticaret-olmasıımcı olur. İşte şimdi bu o özelliklerden bir kaçını sizlere anlatacağım.

  • E-ticaret sitenizde kesinlikle sık sorulan sorular bölümünüz olmalı ve bu bölüm dar kapsamlı olmamalı müşterilerin her türlü sorununa cevap verebilmelidir.
  • E-ticaret sitenizde firmanızın adı, adres bilgileri ve telefon numarası açık bir şekilde belirtilmelidir. Açık adresin olması müşterilerin size güven duymasını sağlayacak en önemli faktördür.
  • Alım satımla, kargo ile ilgili tüm detaylar açıkça belirtilmelidir. Daha sonraları oluşabilecek sorunlar düşünülerek her şey açıkça yazılmalı ve hukuksal sorumluluklar açıklanmalıdır.
  • Sitenizde bulunan ürünler hakkında bilgiler ayrıntılı bir şekilde yazılmalıdır.
  • Sitenizde site içi arama motoru olması siteniz için olmazsa olmazıdır. Günümüzde müşteriler zaman kaybetmeden istediği ürünü hızlıca bulup almak ister bunun için site içi arama motoru kesinlikle olmalıdır.
  • E-ticaret sitenizde her sayfada müşteri hizmetlerine ulaşıp sizinle irtibata geçmesini sağlayacak bir link bulunmalıdır. Ayrıca müşterilerinizin attığı her maile geri dönüş yapmanız müşterilerinize önem verdiğinizin göstergesidir. Bu şekildeki bir davranış sizler için olumlu sonuçlar getirir.
  • Sitenizde kargo seçenekleri ve açıklamaları tam olarak verilmelidir. Ne kadar sürede kargo gönderimi yapılacağını, kargonun ücretini veya kargonun ücretsiz olduğunu belirtiniz.
  • E-ticaret sitenizin tasarımı rakiplerinizden farklı olmalıdır. Tasarımda sayfanın yavaş açılmasına sebep olacak çalışmalardan uzak durmak gerekir. Sayfa güzel görünsün diye sayfayı fazla doldurup sayfanın geç acıkmasına sebep olursanız bu durum sizin için zararlı olur.
  • Sayfanız oldukça basit olmalı müşteri istediği ürünü kolayca bulabilmelidir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.