DMOZ Nedir? DMOZ Kaydı Nasıl Yapılır?

Açık adı Open Directory Project (Açık Dizin Projesi) olan Dmoz, SEO çalışmalarında sitelerin kaydedildiği ve arama motorlarının sitenizi daha kolay ve hızlı indekslemesine yardımcı olan ücretsiz bir dizindir. Bu dizini diğer dizinlerden farklı kılan ve en iyi yapan özellikleri ise moderatörlerinin gerçek kişiler olup site kayıt edildiğinde bu kişiler tarafından onay verilmesi ve çok geniş bir indeks olmasıdır. SEO açısından önemi ise Google’ın bu dizini oldukça değerli görmesi ve kayıt edilen siteleri özel bir algoritma ile indekslemesinden kaynaklanmaktadır. Peki, adım adım bir site dmoz’a nasıl kaydedilir?

1. http://www.dmoz.org/World/ linkine giriş yaptıktan sonra sitenizin dil seçeneğini işaretleyin.

2. Sitenizin uygun olduğu kategoriyi bularak işaretleyin.

3. Gelen sayfadaki adres öner seçeneğini tıklayarak, açılan sayfada site adresi, site başlığı, site açıklaması, e-posta adresi, kullanıcı doğrulaması alanlarını doldurarak gönder butonuna basın. Artık SEO açısından daha değerli bir siteniz var.

 

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

8 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.